Objednávka zájezdu

  1. Online přihlášení zájezdu zde na webu – Návod ZDE
  2. Telefonicky u cestovní kanceláře EMMA, Brno – tel. +420 542 214 343
  3. Osobně v prodejně cestovní kanceláře EMMA – Brno, Kozí 10
  4. U provizních prodejců cestovní kanceláře EMMA Brno

Proč právě s Emmou?

  • Tradice a zkušenost – již více než 20 let připravujeme zájezdy pro Vás - více informací ZDE
  • Kvalita a spokojenost – zaměřujeme se na střední a vyšší kategorii zajišťovaných služeb. Můžete si přečíst některé ohlasy našich zákazníků.
  • Stálá klientela – vážíme si stálých klientů, kteří se k nám vracejí a poskytujeme jim slevy
  • E-shop – na tomto webu si můžete zájezdy vybrat, zarezervovat, objednat i zaplatit
  • Online sleva – při přihlášení zájezdu online poskytujeme na vybrané zájezdy
9,2 Výborné 6 recenzí

Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny

Zájezd s českým průvodcem, terénním autem pro 8 osob – skupina max. 8 osob:
KEFLAVÍK • GUNNUHVER • GRINDAVÍK • VESTMANNSKÉ OSTROVY • vodopád SELJALANDFOSS • vodopád SKOGAFOSS • sopka EYJAFJALLAJÖKULL • DÝRHOLAEY • ledovec MÝRDALSJÖKULL • městečko VIK • kaňon řeky MARARFJÓT • LANDMANNALAUGAR • sopka HEKLA • vodopád GULFOSS • gejzír STROKUR • THINGVELLIR • REYKJAVÍK • MODRÁ LAGUNA

Island je ostrov ležící v Severním Atlantiku v těsné blízkosti polárního kruhu. Své poloze v oblasti Středoatlantského hřbetu, na rozhraní dvou kontinentálních desek, kde se magma nachází velmi blízko pod povrchem, vděčí za mimořádně bohatou sopečnou aktivitu. S tímto souvisí i častý výskyt horkých pramenů a gejzírů. Typickým rysem zdejší krajiny je množství jezer a řek s mnoha vodopády. Zhruba 11% ostrova je pokryto ledovci, pod nimiž jsou ukryty aktivní vulkány. Právě proto se i vžilo označení „Ostrov ohně a ledu“.

Doprava na Islandu a průvodce.Doprava bude zajištěna terénním vozidlem pro 8 osob+řidič. Z toho vyplývá, že maximální velikost skupiny bude 8 osob a přístup ke každému zákazníkovi naprosto osobní. Řidičem a průvodcem v jedné osobě bude pan Jan Smejkal, který se touto činností na Islandu zabývá již dlouhá léta, vždy po celou letní sezónu a za tu dobu měl příležitost se seznámit se všemi krásami, které tento ostrov nabízí.

Počasí je zde proměnlivé, severské, na jihozápadě zmírňované Golfským proudem s častějšími srážkami, provázených silným větrem. V plném létě slunce zapadá na necelé 2 hodiny, v nejhlubší zimě vydává skomíravé světlo sotva čtyři hodiny denně.

Historie ostrova je neméně zajímavá. Za jeho objevení a osídlení se zasloužili Vikingové převážně z Norska, kteří na svých lodích podnikali odvážné objevitelské cesty severním Atlantikem, přes Grónsko až do Severní Ameriky. Zdejší obyvatelé byli od pradávna nuceni vzdorovat drsnému podnebí, přírodním živlům i ničivým katastrofám. V dnešní době se Island řadí mezi země s nejvyšší životní úrovní. Na ostrově žije 330000 obyvatel, z toho asi 2/3 v Reykjavíku a jeho blízkém okolí.

Vnitrozemí je neobydlené. Díky neexistenci průmyslu a jiných zdrojů znečištění si návštěvník na ostrově užívá nejčistšího vzduchu a vody. Island ochraně životního prostředí věnuje velkou pozornost.

Cesty do vnitrozemí jsou nezpevněné, s množstvím brodů. Často vedou pískem a lávovými poli, proto jsou určena výhradně pro terénní vozidla. Pro přepravu na ostrově využíváme výhod terénního vozidla, které nám umožňuje navštívit oblasti a místa běžným vozidlům nedostupná.


Termíny a ceny

Sleva za včasný nákup je 8% ze základní ceny do 31.12.2018, max. 2 000 Kč/os.
Sleva se vztahuje jen na zájezdy z katalogu Ponávací zájezdy 2019 delší než dva dny mimo exotiky. Pokud se sleva na zájezd vztahuje, je již v tabulce odečtena.
Sleva pro stálé zákazníky je o 2% vyšší, max. výše slevy je 2 000 Kč/os. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři.
Sleva pro seniory nad 60 let je 5% ze základní ceny, max. 2 000 Kč/os., platí na zájezdy do 30.6.2019 a po 1.9.2019. Uplatňuje se zaškrtnutím slevy v objednávkovém formuláři od 1.2.2019 (do té doby je výhodnější sleva za včasný nákup).

 -
 -
Nahrávám…
Konstantní příplatky
Příplatek za jednolůžkový pokoj Na osobu / Na zájezd 10500
6x snídaně Na osobu / Na zájezd 1980
vstup do Modré laguny dospělý Na osobu / Na zájezd 2500
vstup do Modré laguny dítě do 13,99 let Na osobu / Na zájezd zdarma
+ Kompletní tabulka katalogových cen
Konečné ceny včetně poplatků
Cena
termín strava dle popisu
06.07.2019- 14.07.2019 37 990,-
03.08.2019- 11.08.2019 36 490,-
10.08.2019- 18.08.2019 36 490,-
17.08.2019- 25.08.2019 36 490,-
24.08.2019- 01.09.2019 35 990,-
Základní informace k poznávacím zájezdům najdete zde.

Program zájezdu

1. den:

Odlet z Prahy v 21.55 hod., přílet na Island ve 23.50 místního času (o dvě hod. méně), ubytování v nedalekém penzionu.

2. den

To nejlepší z poloostrova Reykjanes: navštívíme Keflavík, Gunnuhver, Grindavík. Uvidíme lávová pole s podivuhodnými krátery, zlom dvou kontinentálních desek s mostem mezi Evropou a Amerikou, pobřežní útesy s ptačími koloniemi a starými majáky, rybářské přístavy, geotermální pole s horkými bublajícími prameny. Navštívíme rovněž Vikingské muzeum, kde se budete moci projít po palubě vikingské lodi, která doplula až k americkým břehům. Přesun na jižní pobřeží na ubytování.

3. den:

Výlet lodí na Vestmannské ostrovy – vulkanické ostrovy s pohnutou historií. Katastrofická erupce sopky Eldfell v roce 1973 zavalila část města lávou a popelem, místo dostalo přezdívku Pompeje severu. Vystoupáme na ještě teplý vrchol sopky, odkud jsou nádherné výhledy. Prohlédneme si rybářský přístav, monumentální pobřežní útesy s koloniemi mořských ptáků, zejména papuchalků (symbol Islandu).

4. den:

To nejzajímavější z jižního pobřeží – vodopády Seljalandfoss, Skogafoss, sopka Eyjafjallajökull (známá svojí erupcí z roku 2010), ledovec Sólheimajökull, Dýrholaey – Brána Islandu, Černá pláž, Trolí skály, městečko Vík - nejižnější místo Islandu (možnost navštívit manufakturu na výrobu islandských vlněných svetrů a dalších výrobků).

5. den:

Vydáme se za silnými zážitky do vnitrozemí ostrova, kdy autem budeme brodit řeky, projedeme černou pouští ozdobenou jasně zelenými horami, zblízka si prohlédneme kaňon, který vytvořila řeka Markarfljót a rovněž ledovec Mýrdalsjökull.

6. den:

Vydáme se k nejznámější islandské sopce Hekle, která je známá svými častými erupcemi. Dále navštívíme kráterové jezero Ljótipollur a zlatý hřeb naší cesty Landmannalaugar – duhové hory. Koupání v přírodní teplé laguně, případně výstup na vyhlídkovou horu Bláhnúkur.

7. den:

Dnes nás budou čekat nejnavštěvovanější místa Islandu, označovaná jako Zlatý okruh – vodopád Gulfoss (Zlatý vodopád), gejzír Strokur, Thingvellir – jeden z největších geologických zlomů na světě, kde se od sebe oddělují severoamerická a euroasijská kontinentální deska. Jedná se současně o nejvýznamnější místo islandské historie, již od roku 930 zde zasedal islandský parlament.

8. den:

Prohlídka nejsevernějšího hlavního města Reykjavíku – katedrála Halmgrímskirkja, islandský parlament, přístav se svými původními dřevěnými domky a starými uličkami, rybářská restaurace, Perlan - vodojem s teplou vodou pro Reykjavík s vyhlídkou na město, sídlo presidenta. Fakultativní výlet za pozorováním velryb, rovněž fakultativně koupání v Modré laguně, přesun na letiště.

9. den:

Odlet z letiště Keflavík v 00.40 hod., přílet do Prahy v 06:25 hod.
Změna programu vyhrazena dle pokynů průvodce, v případě nenadálých událostí nebo špatného počasí !!

Podrobné informace

Cena zahrnuje

• letenku Praha - Island – Praha
• dopravu terénním autem pro 8 osob+řidič po Islandu
• služby řidiče a průvodce po Islandu v jedné osobě
• 1x ubytování v penzionu u letiště po příletu, dvoulůžkové pokoje, společné sociální zařízení, snídaně v ceně
• 6x ubytování v penzionu v Selfoss, dvoulůžkové pokoje s umyvadlem, společné sociální zařízení, Wi-Fi zdarma, snídaně za • příplatek, k dispozici kuchyňka
• výlet na Westmannské ostrovy

Příplatky

• 6x snídaně 1.980 Kč
• vstupné do Modré laguny 2.500 Kč, děti do 13 roků včetně zdarma
• jednolůžkový pokoj 10.500 Kč
• výlet za pozorováním velryb 9.900 ISK (asi 80 EUR), objednání a platba na místě
• Předpokládaná částka na vstupy 3.100 ISK (asi 25 EUR)

Ohlasy zákazníků

Mail doručen: 7.9.2018
Dovolená na Islandu, ze které jsme se vrátily minulý týden, předčila naše očekávání. Díky našemu průvodci, panu Janu Smejkalovi, který nás provezl a provedl krásnou islandskou krajinou, nelze na zážitky ze zájezdu zapomenout.
Chceme proto tímto ještě jednou poděkovat cestovní kanceláři EMMA, ale především panu Janu Smejkalovi
za jeho styl vedení zájezdu, který se nám velmi líbil.
Skovajsová,Císlerová
Domažlice

Mail doručen: 29.8.2018
Dobrý den,
chtěli bychom Vám poděkovat za krásnou dovolenou s Vaším průvodcem, panem Smejkalem, na Islandu. Cesta byla velmi dobře připravená, program gradoval a pokud jsme se chtěli dohodnout, co bylo vlastně nejlepší, tak VŠECHNO. Opravdu nabízíte vyjímečný produkt, vzhledem k množství a kvalitě navštívených míst, kam se mnoho cestovek nevydává.
Šárka Bendová

Mail doručen: 28.8.2018
Dobrý den pane Šedý,

byli jsme s Vaši ck na Islandu a moc se nám to líbilo. Vše bylo v pořádku a i počasí se povedlo.
Pan Smejkal je skvělý průvodce a vše organizuje podle předpovědi počasí.
Moc moc děkujeme a přeji co nejvíce spokojených zákazníků.
manželé Svobodovi.:-):-):-):-):-):-)

Recenze

Celkové hodnocení:
Hotel 8,7 Strava 9 Delegát 10 Doprava 9

Dana Havlíková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (13.08.2018 - 21.08.2018)
Hodnoceno: 23.09.2018

Hotel 8 Delegát 10 Doprava 10

Stravu nehodnotí, poněvadž jsem měla pouze 1 snídani a ta byla za 10.

Šárka Bendová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (20.08.2018 - 28.08.2018)
Hodnoceno: 21.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Ůčastnili jsme se 8denního zájezdu na Island. Ubytování v Selfossu bylo adekvátní, snídaně které jsme si přikoupili, byly dobré. Zájezd je velmi dobře koncipovaný, program graduje každým dnem. Děkujeme za perfetní průvodcovskou službu, díky skvělému přístupu jsme měli možnost vidět opravdu nádherná místa. Doporučujeme!

Blanka Chlostová - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2018 - 07.08.2018)
Hodnoceno: 19.09.2018

Hotel 9 Strava 7 Delegát 10 Doprava 9

Dana Slepičková - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (13.08.2018 - 21.08.2018)
Hodnoceno: 14.09.2018

Hotel 7 Strava 10 Delegát 10 Doprava 5

Ubytování bylo přijatelné. Jediná výtka se týká absence stolu a židle na pokoji, to je nepříjemné.
Stravovali jsme se přes den sami; snídaně co byly v ceně, byly velmi dobré.
Špatné hodnocení cesty se týká letu; ČSA mají vskutku mizerné sedačky, málo místa na nohy a nedají cestujícím ani vodu :-( Doprava po Islandu s panem Smejkalem je za 100 bodů, ale jak to zahrnout do hodnocení?
Delegát pan Smejkal je naprosto špičkový - člověk na svém místě.

Milan Novák - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (30.07.2018 - 07.08.2018)
Hodnoceno: 13.09.2018

Hotel 10 Strava 10 Delegát 10 Doprava 10

Dobrý den,
se zájezdem jsme byli spokojeni. Pan Smejkal byl velice vstřícný a schopný průvodce. Zkrátka celý zájezd byl dobře organizovaný a není co vytknout.
S pozdravem Novákovi

Lubomír Kučera - Island - mezi ledovci, sopkami a horkými prameny (31.07.2017 - 08.08.2017)
Hodnoceno: 01.09.2017

Hotel 8 Strava 8 Delegát 10 Doprava 10

Průvodce byl dobře připraven zná Island velmi dobře pokud bude s ním bude ještě nějaký zájezd třeba Skotsko nebo Norsko či jiná exotika určitě se zúčastníme Děkujeme Lubomír a Hana Kučerovi

Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení Další hodnocení

Video